07-12-2018 13:06 info@semrehberi.com
Takip Edin:
PHP SMTP site iletişim formu

PHP SMTP site iletişim formu

Sponsor Bağlantı
468 Banner

Merhaba Semrehberi takipçileri Captcha güvenlik kontollü e-mail formunu, mail(); fonksiyonu artık sunucularda kullanılmadığından dolayı SMTP Mail Formu olarak güncelledik. Yeni tasarladığımız PHP Smtp mail formumuzda 5 adet php ve 1 adet css stil dosyamız olacak. SMTP mail formunu test edebilmeniz açısından blog yazımıza iframe kodu ile entegre ettik, iletişim formunu web sitenize veya projenize ekleyemiyorsanız ücretli destek alabilirsiniz, bu konuda destek için lütfen formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

TEST İÇİN FORM

 

Kaynak dosyaları buradan indirebilirsiniz..
Download

 

Notlar

 • Hatasız bir şekilde uygulamak için indirilen Zipli klasördeki Beni-Mutlaka-Oku.txt text belgesiniz dikkatle okuyunuz..
 • Formda görsel değişiklikler yapmak istiyorsanız Font Stili veya renkleri gibi.. formdaki “name” değerlerini değiştirmemek şartıyla HTML tagları arasında ve form.css isimli stil dosyasında düzenlemeler yapabilirsiniz.
 • Eğer dosyaları anadizinde bir klasöre atıp çalıştırmayı denerseniz captcha imajı görünmeyecektir.
  iletisim.php sayfasında 51. satırdaki captcha imajının dosya yolunu “../klasoradi/captcha.php” olarak değiştiriniz.
 • Mail formun çalışması için gerekli bilgileri iletisim.php sayfasında 85,87,88,89,91 satırlarda kendi mail ve sunucu bilgileriniz ile değiştirin.
 • Eğer sunucunuzun e-mail gönderen port numarası 587 değilse, class.smtp.php dosyasındaki 30. satırı sunucunuza göre değiştirebilirsiniz, genelde 587 portu kullanılıyor.
 • Test formu bu sayfaya eklediğimiz gibi sizde kendi proje sitenizde herhangi bir sayfaya eklemek için iframe kodu ile istediğiniz sayfada gösterebilirsiniz.
 • Sayfa yapısını kendi yaptığım sitelerde kullanıyorum bir sıkıntı yok yalnız sunucunuzun PHP Destekli olması ve SMTP Mail Server yüklü olması gerekmektedir. Linux Sistemli sunucuda sorunsuz çalışmaktadır. Local hostta deneyip, çalışmıyor diyen çok kişi oluyor lütfen dikkat ediniz formu çalıştırmak için web sunucusu kullanın.

Eğer mail formunu sitenize veya projenize ekleyecek bilginiz yok ise ücret karşılığında destek alabilirsiniz.

Ayrıca sorunlarınızı Sitemizin iletişim formundan yada üstteki Test Form üzerinden mail yoluyla bildirebilirsiniz…

Benzer Yazılar

 • Php Ziyaretçi Defteri v1.0
 • Adwords Nedir
 • Rakip Web Sitelerin Ziyaretçi Sayısını Öğrenme
Serkan OKTAY Hakkında
Serkan OKTAY 2005 yılı itibariyle web tasarım ve programlama konularını meslek edinerek 2009 yılından itibaren deneyimlerine Google arama motoru optimizasyonu (SEO) ve AdWords, Sosyal medya ve reklam danışmanlığı konularını katarak, bu konularda sertifika ve deneyim sahibi olmuştur. Günümüzde Sertifikalı interaktif reklam danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

“PHP SMTP site iletişim formu” için 6 Yorum

 • RIDVAN BULUT dedi ki:

  PHP SMTP site iletişim formu web siteye ekleme ve satırlara ilave telefon sekmesini eklemeyi ne kadara yaparsınız.

 • Burak Solmaz dedi ki:

  İletişim formunu siteme ekledim çalıştı. Çok teşekkür ederim.

 • Tunç dedi ki:

  Zipli dosya içerisindeki captcha dosyası çalışmıyor. Herhangi bir resim çıkartmıyor ancak onun linkini sizin sitedeki captcha linkine yönlendirirsem çalışıyor. Yardımcı olur musunuz?

 • Tunç dedi ki:

  Tüm dosyaları root a attığım zaman bile captcha çalışmıyor. Benim sitemde “http://www.futureyachts.com/smtp/captcha.php” adresinde bunu yazdığımda gelmiyor ama http://www.semrehberi.com/demo/captcha.php yazdığımda imaj çıkıyor. Form dosyalarını root içinde smtp klasörüne koydum ordan çalıştırmaya çalışıyorum.

 • Günay Altındere dedi ki:

  Gönderenin mail ADRESİ ve ADI ”gelen mailde görünmüyor.”
  Gönderen olarak görünen mail adresi ”sitemizin mail adresi”
  Bir türlü çözemedim..
  Zahmet olmazsa bilgi verebilirmisiniz?
  Oldulça iyi bir yazılım olmuş değerlendirmek isterim.
  Elinize sağlık.

Yorum Yaz

*

oogle+'da Takip Edin
 
acebook Sayfamız
En Popüler Konular
Son Tweet’ler