17-01-2019 10:14 info at semrehberi.com
Takip Edin:
Siteler Arası Link Alışverişi

Siteler Arası Link Alışverişi

Sponsor Bağlantı
Aliexpress TR


Link DeğişimleriLink Değişimi:
Sitelerin birbirine SEO açısından katkı sağlamak üzere anlaşarak linklerinin karşılıklı olarak eklenmesi işlemine denilmektedir. A kişisi bir sitesinden B sitesine link verir ve B kişisi  de bir sitesinden A sitesine link verir. Kısaca link değişimi farklı kişilerin sitelerinden birbirine link vermesine denilir. Link değişimi, karşılıklı veya çapraz link değişimi olarak ikiye ayrılır.

Karşılıklı Link Değişimi: İki sitenin birbirine link vermesidir. A sitesi B sitesine link verir ve B sitesi A sitesine link verir. Bu durum arama motorları tarafından fark edilebildiği için SEO açısından etkisi oldukça sınırlı olmaktadır. Ancak aynı andaki onlarca link değişimi bu durumun anlaşılmasını zorlaştırmakta ve bir nebze fayda sağlamaktadır. Tabi ki link değişimi yapılan siteler arasındaki içerik ve kalite benzerliği de önemli bir konudur.

Çapraz link: İki kişinin farklı paravan siteler üzerinden link değişimi yapması işlemidir. Bu durumda Bir kişi SEO çalışması yapmak istediği A sitesine link almak için B sitesinden link verirken, diğer kişi de aynı şekilde C sitesi için D sitesinden link verir. Bu durumda B sitesi C ye, D sitesi A ya link verir. Link değişimleri içerisinde en etkili olan tekniktir.

Benzer Yazılar

  • Samsung Galaxy S7 Nougat 7.0 güncellemesi
  • Seo Domain Etkisi
  • Google Analytics Nasıl Kullanılır?
Serkan OKTAY Hakkında
Serkan OKTAY 2005 yılı itibariyle web tasarım ve programlama konularını meslek edinerek 2009 yılından itibaren deneyimlerine Google arama motoru optimizasyonu (SEO) ve AdWords, Sosyal medya ve reklam danışmanlığı konularını katarak, bu konularda sertifika ve deneyim sahibi olmuştur. Günümüzde Sertifikalı interaktif reklam danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum Yaz

*

Sponsor Bağlantılar
SeM SeM
Aliexpress TR
oogle+'da Takip Edin
 
acebook Sayfamız
En Popüler Konular
Son Tweet’ler