13-12-2018 17:13 info@semrehberi.com
Takip Edin:
Pagerank Yükseltme

Pagerank Yükseltme

Sponsor Bağlantı
468 Banner

Pagerank bildiğiniz üzere, Google arama motorunun sitenize biçtiği sayısal değerdir. Bu değerler 10 puan üzerinden verilmektedir. Bundan dolayı pagerank’ı yüksek siteler kaliteli ve popüler siteler olarak gösterilmektedir. Bir çok webmaster web sitesinin pagerank değerini yükseltmek için sürekli çalışmaktadır. Pagerank değer yükseltmenin yolu tabiki backlink almakta yatıyor. Backlink alımları sayesinde sitenizin pagerank değerini yükseltebiliyorsunuz. Seo‘da oldukça etkili yöntemdir.

Backlink alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında gelense, backlink alacağınız sitenin Pagerank değerinin yüksek olması önemlidir. Yani “pr0”  10 siteden link alacağınıza. 1 adet “pr4” siteden link almanız daha mantıklıdır. Backlink alırken her zaman pr’si yüksek sitelerden link almanız gerekiyor.

Backlink alımında yanlış yapılan en büyük şeylerden birisiyse, link alacağınız sitenin içeriği. Backlink alımında link alacağınız sitenin içeriği, sizin sitenizle aynı olması çok önem taşır. Yani bir mp3 siteniz mevcut ise. Siz 5 tane pr5 makale sitesinden link alacağınıza. 1 adet mp3 sitesinden veya klip izleme sitesinden pr5 link almanız daha yararlı olacaktır. Yani link alacağınız sitenin içeriği sizinki ile uyuşmalıdır.

Yeni açılan sitelere backlink alımları zarar vermektedir. Siteniz açıldıktan en erken 3-4 ay sonra link alımı yapınız. Daha erken yapılan sitelerin Google sıralamasında ters teperek gerilere düştüğü tastiklenmiştir.

Son olarak ise ip konusuna değineceğim. Aynı ip üzerinden 10 link almanız çok yararlı olmayacaktır. Ondan dolayı farklı ip’ler üzerinde barınan sitelerden link almaya dikkat ediniz.

Pagerank’ı etkileyen diğer bir hususta ziyaretçi trafiğidir, web site ziyaretçiniz ne kadar fazla olursa bu Pagerank ‘e olumlu etki yapar.

Ziyaretçi Sayısı Arttırma konulu blog yazımıza gözatmanızı öneririm..

Benzer Yazılar

  • Web Site Popülaritesi Nasıl Oluşur?
  • Adwords Kayıt
  • Html Site İletişim Formu (Captchalı)
Serkan OKTAY Hakkında
Serkan OKTAY 2005 yılı itibariyle web tasarım ve programlama konularını meslek edinerek 2009 yılından itibaren deneyimlerine Google arama motoru optimizasyonu (SEO) ve AdWords, Sosyal medya ve reklam danışmanlığı konularını katarak, bu konularda sertifika ve deneyim sahibi olmuştur. Günümüzde Sertifikalı interaktif reklam danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum Yaz

*

oogle+'da Takip Edin
 
acebook Sayfamız
En Popüler Konular
Son Tweet’ler