17-01-2019 10:12 info at semrehberi.com
Takip Edin:
Google Siteden Nasıl Haberdar Olur ?

Google Siteden Nasıl Haberdar Olur ?

Sponsor Bağlantı
Aliexpress TR

Google botları yeni site ve sayfaları otomatik bulabilecek şekilde programlanmıştır. Normal şartlarda Google botları sadece sunucu ziyaretleri ile fark ettikleri yeni siteleri indekslemeye başlar ve indeksine aldığı siteleri de belirli aralıklarla yeniden ziyaret ederler. Bu ziyaretlerde karşılaştıkları yeni sayfaları dizine ekleyerek arşivlerini güçlendirir.

Bir sitenin hiçbir girişimde bulunmadan arama motorları tarafından fark edilmesi oldukça uzun zaman alabilmektedir. Dolayısıyla sitenin arama motoruyla ilk tanışmasını hızlandırmanın da çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi siteleri Google Dizinine elle eklemek. Google dizine manuel olarak kayıt etmeyi sağlayarak, site sahiplerinin Google botları beklemesine gerek bırakmadan Google’a bildirim gönderebilmektedir. Bu yeni doğmuş bir bebeğin nufüs cüzdanını çıkarmak gibidir.

Google’a www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html adresinden yeni açılan sitenizi ekleyebilir ve Google aramalarında siz de yerinizi alabilirsiniz. Sitenizin Google da listelenip listelenmediğini anlamak için de site: seozirve.com şeklinde arabilir ve bu sayede sitenin aldığı tüm indexleri görebilirsiniz. Yani sitenin Google tarafından fark edilmiş sayfalarını listelersiniz. Aynı zamanda info: SEOzirve.com şeklinde Google araması yaparak da sitenin Google ‘ da listelendiğini anlayabilirsiniz. Info sorgusu çıkmaz veya hatalı çıkar. Bunlar genellikle filtre veya site yönlendirme durumlarında oluşur. İnfo bilgisinin düzgün bir şekilde görüntülenmesini sağlamak için bu problemi çözmek yeterli olacaktır.

Benzer Yazılar

  • Pagerank Yükseltme
  • PHP SMTP site iletişim formu
  • Samsung Galaxy S7 Nougat 7.0 güncellemesi
Serkan OKTAY Hakkında
Serkan OKTAY 2005 yılı itibariyle web tasarım ve programlama konularını meslek edinerek 2009 yılından itibaren deneyimlerine Google arama motoru optimizasyonu (SEO) ve AdWords, Sosyal medya ve reklam danışmanlığı konularını katarak, bu konularda sertifika ve deneyim sahibi olmuştur. Günümüzde Sertifikalı interaktif reklam danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum Yaz

*

Sponsor Bağlantılar
SeM SeM
Aliexpress TR
oogle+'da Takip Edin
 
acebook Sayfamız
En Popüler Konular
Son Tweet’ler