13-12-2018 15:57 info@semrehberi.com
Takip Edin:
Anchor Text Çeşitliliği

Anchor Text Çeşitliliği

Sponsor Bağlantı
468 Banner

Anchor TextLink alımlarında, sürekli tek kelime üzerinden link almak sitenin Bomb filtresine girmesine yol açabilir. Seo kelimesinin yanı sıra seo nedir, seo dersleri, seo uzmanı gibi anahtar kelime türevlerinden de link almak gerekir. Anahtar kelime türevleri için Google Adwords Tool veya Google İnsights araçlarından yararlanabilirsiz.

Backlinklerdeki anchor text oranı önemli kelimelere daha fazla olmak kaydıyla, kelimenin önemi azaldıkça daha az alınacak şekilde gerçekleşmelidir. Ancak bu çeşitliliği sağlamak adına çok farklı sayıda kelimeleri kullanmak gereklidir.

Anchor Text içinde site ismini de kullanmaya özen gösterin. Örneğin bir forumda yaptığınız paylaşımda anahtar  kelimenizle link vermek yerine site ismiyle link verin. Bu şekilde kullanılan anchor textler, Google tarafından SEO amacı güdülmeden sitenin referans gösterildiğini düşündürür. Bu sebeple bu sitenin faydalı bir paylaşım yapıldığı kanısına varılır. Çünkü site sahibi sitesini her fırsatta seo yapacak şekilde anahtar kelimesine link vererek ekler, site ile ilişkisi olmayan ve site sahibinden bağımsız olarak siteye link veren kişiler de genellikle site urlsine link verdiği için sitenin yararlı ve topluma hizmet eden bir site olduğunu gösterir. Bu durum da google amcanın gözüne girmek için oldukça etkili bir çalışmadır.

Benzer Yazılar

  • Pagerank Yükseltme
  • WordPress Seo Eklentisi
  • Google Reklam ve AdWords Reklamları
Serkan OKTAY Hakkında
Serkan OKTAY 2005 yılı itibariyle web tasarım ve programlama konularını meslek edinerek 2009 yılından itibaren deneyimlerine Google arama motoru optimizasyonu (SEO) ve AdWords, Sosyal medya ve reklam danışmanlığı konularını katarak, bu konularda sertifika ve deneyim sahibi olmuştur. Günümüzde Sertifikalı interaktif reklam danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum Yaz

*

oogle+'da Takip Edin
 
acebook Sayfamız
En Popüler Konular
Son Tweet’ler