13-12-2018 12:17 info@semrehberi.com
Takip Edin:
Site Ziyaretçi Sayısı Öğrenme

Site Ziyaretçi Sayısı Öğrenme

Sponsor Bağlantı
468 Banner

Site Ziyaretçi Sayısı Öğrenme, Site Ziyaretçi Sayısı Artırma ve Google Analytics

Bir çok website sahibi ziyaretçilerinin sayısını, günlük, haftalık gibi periyodlarda öğrenmek istiyor ve website ziyaretçilerinin artış miktarına göre çalışmalar düzenliyor.

-Website sahiplerinin genellikle bu konuda ilk tercihi site ziyaretçi sayacı eklemek oluyor.Çoğu da her sayaçta farklı sonuçlarla karşılaşabiliyorlar.

Fakat Google tarafından ücretsiz olarak sunulan Google Analytics programı website sahiplerine sitelerinin performansını analiz etmek için son derece değerli bir çok bilgi sunuyor.

Bu aracı etkin bir şekilde kullanarak websitenizi ve Adwords reklamlarınızı son derece iyi çalışır duruma getirebilir,ziyaretçi sayınızda gözle görülür bir artış sağlayabilirsiniz.

Google Analytics nedir?

Google Analytics ile

-Sitenize belli bir zaman diliminde ne kadar kişi gelmiş?

-Bu ziyaretçiler sitenizi nasıl bulmuş?

-Sitenizde daha çok hangi sayfaları ziyaret etmişler?

-Sitenize hangi anahtar kelimeleri yazarak gelmişler?

-Ne kadarı sitenizden hemen çıkmış(Bounce Rate)?

-Ziyaretçiler daha çok hangi bölgelerden gelmiş?

-Adwords kampanyalarınızdan nasıl bir dönüşüm sağlamışsınız?

-Siteniz e ticaret sitesi ise hangi ürünlerin sayfaları daha çok tıklanmış?

-Hatta bu ziyaretçiler hangi tarayıcıları kullanıyor?

gibi son derece yararlı bilgilerle websitenizi tasarım ve içerik konusunda optimize edebilir böylece site ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz.

Google Analytics nasıl kullanılır? diyorsanız Analytics sayfasını ziyaret ederek eğitim videolarını izleyebilirsiniz.Google Adwords Reklam Uzmanı olan kişiler Analytics hakkında öenmli bir bilgiye sahip olurlar.Ancak bu araç için de ayrı bir uzmanlık programı vardır.Analytics uzmanları sitenizin analizi konusunda sizlere yardımcı olabilir. Böylece sitenizi optimize etmek ve ziyaretçi sayınızı hedeflediğiniz sayıya getirmek sizin için daha da kolaylaşır.

Google Analytics Kayıt

http://www.google.com/intl/tr/analytics/

Diğer web siteleri ve kendi websitenizin ziyaretçi sayısını öğrenmek için Rakip Web Sitelerin Ziyaretçi Sayısını Öğrenme başlıklı makalemizi incelemenizi öneririz..

Dipnot: Analytics verilerinizde ziyaretçi sayınızı çok az miktarda görüyor olabilirsiniz. Bunun anlamı web site ziyaretçiniz az demektir. Bununla ilgili Ziyaretçi Sayısı Arttırma | Hit Arttırma  Konulu blog yazımıza mutlaka göz atmanızı ve ziyaretçi sayınızı arttırmanızı öneririz.

Benzer Yazılar

 • Joomla için Seo Yapılandırması
 • Google botları, ping atma ve indexlenme süreci
 • Google Adwords vs SEO
Serkan OKTAY Hakkında
Serkan OKTAY 2005 yılı itibariyle web tasarım ve programlama konularını meslek edinerek 2009 yılından itibaren deneyimlerine Google arama motoru optimizasyonu (SEO) ve AdWords, Sosyal medya ve reklam danışmanlığı konularını katarak, bu konularda sertifika ve deneyim sahibi olmuştur. Günümüzde Sertifikalı interaktif reklam danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

“Site Ziyaretçi Sayısı Öğrenme” için 2 Yorum

 • Bahri Baruk dedi ki:

  Tebrikler gerçekten güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş,
  kombi servisi ankara ekibi..

 • Sevgi dedi ki:

  Öncelikle kolay gelsin ben x isimli sitede yöneticiyim ancak sitemde son iki haftadır büyük düşüş yaşadım. Neredeyse site çalışmalarına son vereceğim. Site ziyaretçi sayım yani hitim 700 lerde iken şimdi 50 civarına inde bunun sebebi ne olabilir bu konu hakkında ne yapabilirim. Cevap verirseniz sevinirim.

Yorum Yaz

*

oogle+'da Takip Edin
 
acebook Sayfamız
En Popüler Konular
Son Tweet’ler