Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

PHP SMTP site iletişim formu

Ara - 21 - 2015
Yazar: Serkan OKTAY

Merhaba Semrehberi takipçileri Captcha güvenlik kontollü e-mail formunu, mail(); fonksiyonu artık sunucularda kullanılmadığından dolayı SMTP Mail Formu olarak güncelledik. Yeni tasarladığımız PHP Smtp mail formumuzda 5 adet php ve 1 adet css stil dosyamız olacak. SMTP mail formunu test edebilmeniz açısından blog yazımıza iframe kodu ile entegre ettik, iletişim formunu web sitenize veya projenize ekleyemiyorsanız ücretli destek alabilirsiniz, bu konuda destek için lütfen formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

TEST İÇİN FORM

 

Kaynak dosyaları buradan indirebilirsiniz..
Download

 

Notlar

  • Hatasız bir şekilde uygulamak için indirilen Zipli klasördeki Beni-Mutlaka-Oku.txt text belgesiniz dikkatle okuyunuz..
  • Formda görsel değişiklikler yapmak istiyorsanız Font Stili veya renkleri gibi.. formdakiname” değerlerini değiştirmemek şartıyla HTML tagları arasında ve form.css isimli stil dosyasında düzenlemeler yapabilirsiniz.
  • Eğer dosyaları anadizinde bir klasöre atıp çalıştırmayı denerseniz captcha imajı görünmeyecektir.
    iletisim.php sayfasında 51. satırdaki captcha imajının dosya yolunu “../klasoradi/captcha.php” olarak değiştiriniz.
  • Mail formun çalışması için gerekli bilgileri iletisim.php sayfasında 85,87,88,89,91 satırlarda kendi mail ve sunucu bilgileriniz ile değiştirin.
  • Eğer sunucunuzun e-mail gönderen port numarası 587 değilse, class.smtp.php dosyasındaki 30. satırı sunucunuza göre değiştirebilirsiniz, genelde 587 portu kullanılıyor.
  • Test formu bu sayfaya eklediğimiz gibi sizde kendi proje sitenizde herhangi bir sayfaya eklemek için iframe kodu ile istediğiniz sayfada gösterebilirsiniz.
  • Sayfa yapısını kendi yaptığım sitelerde kullanıyorum bir sıkıntı yok yalnız sunucunuzun PHP Destekli olması ve SMTP Mail Server yüklü olması gerekmektedir. Linux Sistemli sunucuda sorunsuz çalışmaktadır. Local hostta deneyip, çalışmıyor diyen çok kişi oluyor lütfen dikkat ediniz formu çalıştırmak için web sunucusu kullanın.

Ayrıca sorunlarınızı Sitemizin iletişim formundan yada üstteki Test Form üzerinden mail yoluyla bildirebilirsiniz…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
PHP SMTP site iletişim formu, 10.0 out of 10 based on 2 ratings


Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 79 Yorum Bulunmaktadır.