Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

WordPress Seo Eklentisi

Şub - 12 - 2013
Yazar: Serkan OKTAY

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda WordPress altyapısı olan web sitemizi seoGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » eklentisi yükleyerek SEOGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » ya uyumlu hale getireceğiz.

WordPress kurumsal ve kişisel siteler ve blog siteleri için alt yapısı esnek ve sağlam, en çok kullanılan ve en popüler sistemdir.
Sitemizi SEOGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » ya uygun olması için 2 adımdan oluşacak işlemlerimiz olacak, birinci ve en önemli olanı sayfalarının link yapısını SEOGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » uyumlu yapmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle WordPress admin panelimize giriş yapıyoruz, ardından Soldaki menümüzden > Ayarlar > Kalıcı bağlantılar sekmesine tıklıyoruz, açılan sayfada kalıcı bağlantı ayarları karşımıza geliyor, daha önce başka bi ayar seçmemişsek Varsayılan seçili olacaktır. Biz bu ayarlardan Yazı ismi olanı seçerek ayarları kaydedeceğiz.

2. Adım olarak SEO eklentimizi wordpress sistemine yüklemek, bunun içinde 2 yöntem vardır. Birincisi eklentiler menüsünden eklenti arama sayfasında, eklentinin adını yazarak arayıp otomatik olarak son sürümünü kurabiliriz…  Eklentimizin adını ” All in One SEO Pack ” yazarak arayıp bulduktan sonra şimdi kur dememiz yeterli olacaktır..
Diğer yükleme yöntemi yani manuel olarak da yapabiliriz, bunun için eklentiyi buradan >> ( WordPress SEO Eklentisi  ) tıklayıp indiriyoruz..
Dosyamız zip arşivli halde inecektir, bu dosyayı isterseniz wordpress admin panelinden eklenti yükleme sayfasından yükle diyerek yükleyebiliriz yada indirdiğiniz zipli dosyayı klasöre açarak klasörüyle birlikte FTP üzerinden “wp-content/plugin” klasörüne atacağız daha sonra eklentiler sayfasından eklentiyi aktif ederek işlemi tamamlamış olacağız..

Eklenti yükleme ve etkinleştirme işlemimiz tamamlandıktan sonra Soldaki WordPress menümüzden Ayarlar > All in SEO menüsüne tıklayıp ayarların olduğu sayfada ayarları gerçekleştireceğiz. Bu sayfada en üstte görünen Title (başlık), Description (Açıklama) ve Keywords (Anahtar Kelimeler) için olan alanları web sitenizin içeriğine göre düzenlemeniz gerekir, diğer ayarlarda ise gerekli gördüklerinizi düzenleyebilirsiniz.

Eklenti yüklendikten sonra makale yazadığınız Yazı Editörünün altında “başlık, açıklama ve anahtar kelime” yazacağınız bi ayar modülü oluştuğunu göreceksiniz, bu modülün amacı yazdığınız her makale için ayrı ayrı “başlık, açıklama ve anahtar kelime” girmek içindir. eğer boş bırakır iseniz anasayfanız için geçerli olan başlık, description ve açıklamalar geçerli olacaktır…

Eklenti hakkında: SEO işiyle uğraşan veya bu işi meslek edinen çoğu SEO Uzmanı bu eklentiyi kullanmaktadır, örnek olarak semrehberi aynı eklenti ile SEO uygulamanmaktadır…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
WordPress Seo Eklentisi, 10.0 out of 10 based on 3 ratings


Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 75 Yorum Bulunmaktadır.