Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

Web of Trust ile İnternette Güvenli Gezinti

Mar - 10 - 2013
Yazar: Serkan OKTAY

İnternet üzerinde sörf yaparken her an güvenlik tehtidi ile karşı karşıyasınız. Bir web uzmanı olarak bizlerde bu güvenlik tehditleriyle çok sık karşılaşıyoruz. Bunun nedeni internetteki hangi web sitesi zararlı yazılım içeriyor, hangisi (paravan) dolandırıcı site bilmeniz bazen mümkün olmuyor. En popüler Antivirüs ve internet güvenlik yazılımları bile bu zararlı yazılımları farkedemeyebiliyor.  Ancak bunu bilmenin, önlem almanın çok kolay bir yolu var. Web tarayıcınıza ekleyeceğiniz bir eklenti ile (WOT yani Web of Trust) güvenli sörf yapabilirsiniz.

Mesela her gün girdiğiniz ve google aramaGoogle Arama Terimleri ve Detaylı Arama. Devamını oku ... » ‘larından  zararlı bir web sitesine girebilirsiniz veya dolandırıcı bir e-mağaza sitesinde dolandırılabilirsiniz. Bu gibi istenmeyen sonuçlarla  karşılaşabilirsiniz. Eğer bu tür süprizlerle karşı karşıya kalmamak istiyorsanız WOT tam size göre bir eklenti.

WOT eklentisi sitelerin zararlı olup olmadığını nasıl gösteriyor?

WOT içeriğini internet kullanıcıları oluşturuyor. Örnek olarak rastgele girdiğiniz bir web sitesinde zararlı yazılım olduğunu farkettiniz. Hemen bu siteye WOT üzerinden düşük puan vererek ve görüşlerinizi bildiriyorsunuz. Diğer internet kullanıcıları da bu siteye girmek istediklerinde kırmızı rengini görünce bu sitenin zararlı olduğunu anlıyor ve girmiyor.
Bir Adwords Uzmanı ve SeoGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » uzmanı olarak web üzerinde birçok sitede gezintide olduğum için bende bu eklentiyi kullanıyorum ve internet üzerinde gezinti yapan herkese de kullanmasını tavsiye ediyorum.

WOT web sitelerini dört farklı renk ile değerlendiriyor. Kırmızı, gri, sarı ve yeşil.

Yeşil güvenli site, kırmızı ise risk içeren site anlamına geliyor.

Eklentiye zararlı siteleri şikayet edebilmek için üye olmak zorundasınız. Ancak sadece zararlı siteleri görmek için üye olmanıza gerek yok.

WOT Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarında çıkan sitelere karşı da sizi uyarıyor.
Buna ek olarak hotmail ve gmaili de destekliyor. Yani mail kutunuza gelen bir maildeki linkin hemen yanında derecelendirme işaretlerini görebilirsiniz.

Bu yararlı uygulamanın Chrome ve Firefox sürümü eklentileri mevcut.

WOT Chrome eklentisi Linki: TIKLAYIN

WOT eklentisi Mozilla Linki: TIKLAYIN

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
Web of Trust ile İnternette Güvenli Gezinti, 8.0 out of 10 based on 5 ratings

Şu ana kadar 1 Yorum
 1. briket makinası diyor ki:

  yazı için teşekkürler, iyi çalışmalar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 76 Yorum Bulunmaktadır.