Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

Siteler Arası Link Alışverişi

Ara - 28 - 2012
Yazar: Serkan OKTAY


Link DeğişimleriLink Değişimi:
Sitelerin birbirine SEOGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » açısından katkı sağlamak üzere anlaşarak linklerinin karşılıklı olarak eklenmesi işlemine denilmektedir. A kişisi bir sitesinden B sitesine link verir ve B kişisi  de bir sitesinden A sitesine link verir. Kısaca link değişimi farklı kişilerin sitelerinden birbirine link vermesine denilir. Link değişimi, karşılıklı veya çapraz link değişimi olarak ikiye ayrılır.

Karşılıklı Link Değişimi: İki sitenin birbirine link vermesidir. A sitesi B sitesine link verir ve B sitesi A sitesine link verir. Bu durum arama motorları tarafından fark edilebildiği için SEO açısından etkisi oldukça sınırlı olmaktadır. Ancak aynı andaki onlarca link değişimi bu durumun anlaşılmasını zorlaştırmakta ve bir nebze fayda sağlamaktadır. Tabi ki link değişimi yapılan siteler arasındaki içerik ve kalite benzerliği de önemli bir konudur.

Çapraz link: İki kişinin farklı paravan siteler üzerinden link değişimi yapması işlemidir. Bu durumda Bir kişi SEOGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » çalışması yapmak istediği A sitesine link almak için B sitesinden link verirken, diğer kişi de aynı şekilde C sitesi için D sitesinden link verir. Bu durumda B sitesi C ye, D sitesi A ya link verir. Link değişimleri içerisinde en etkili olan tekniktir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Siteler Arası Link Alışverişi, 9.5 out of 10 based on 2 ratings


Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 76 Yorum Bulunmaktadır.