Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

SEO Hataları

Oca - 19 - 2013
Yazar: Serkan OKTAY
SEOYanlış Anahtar Kelime Hedefleri

Bu hataları birçok kişi yapmaktadır, üstelik deneyimli SEORel Mikro Formatlar. Devamını oku ... » uzmanı olanlar bile. Genellikle kendi web siteleri için seçmiş oldukları anahtar kelimelere göre seoRel Mikro Formatlar. Devamını oku ... » yaparlar, fakat kullanıcıların aradığı anahtar kelimeler sitede seçilen anahtar kelimelerden farklı olur. Öneri olarak Websitesi anahtar kelime önerme aracını kullanabilirsiniz.

Başlık Etiketi (title) Yoksayma

<title> Başlık etiketini boş bırakmak da yaygın görülen hatalı bir durumdur. Aslında bir anahtar kelimeyi koyabileceğiniz en iyi yer başlık etiketidir. Çünkü başlık etiketi arama sonuçlarında sayfa başlığı olarak görüntülenir.

Html alternatifi olmayan bir Flash Web sitesi

Flash içerik görselde çekici görünebilir, ama arama motoru botları tarafından içerik olarak algılanmazlar. Arama motoru botları (örümcekleri) flash sevmezler, bu yüzden siteniz indexlenmez ve arama sonuçlarında da görünmeyebilir.

Tutarlılık ve Bakım Eksikliği

Arama motorları sıralama algoritması değişiklikleri karşısında,  sitenizi başarılı bir sıralamada tutmasını istiyorsanız, algoritma ya uygun optimizasyon yapmalı ve sitenizin tutarlı olmasını sağlamalısınız. Bunun içinde SEORel Mikro Formatlar. Devamını oku ... » kriterlerinizi sürekli güncellemelisiniz.

Java Menüler

Arama motoru botları java içerikli sayfaları okuyabilir, menülerde java kullanabilirsiniz, fakat aşırı java kullanımı dezavantaj oluşturur. Eğer sitenizde Java menü var ve olmazsa olmaz diyorsanız, tüm linkleriniz taranabilir olacak şekilde bir site haritası (veya bir noscript etiketi koyarak ) inşaa etmelisiniz.

(Heading) Başlıkları İmaj Olarak Kullanma

Bir çok kişi başlıkları imajlardan oluşturur ve görselde daha güzel olduğunu düşünür. Evet siteniz için görsellik önemli ama H1, H2 vb. etiketleri ve menü bağlantıları SEORel Mikro Formatlar. Devamını oku ... » için çok önemlidir, bu başlıklar yerine imaj (resim) kullanmak SEO hatasıdır. Eğer H1, H2 etiketlerinin görselde çirkin göründüğünü düşünüyorsanız özel font kullanarak stil (örnek: style.css) dosyanızı düzenleyebilirsiniz.

Yoksayılan URL yapısı

Birçok kişi URL yapısının ne  kadar önemli olduğunu hafife alır. Dinamik sayfalarda hala anlamsız karışık harf ve rakamlardan oluşan URL yapısı görmekteyiz. Bu yüzden SEO uyumlu sayfa link yapısını kullanmak zorunda kalıyoruz, ama sadece URL’lerin seo ya uyumlu olması demek browser’da yazı veya kelime görünmesi değildir. Önemli olan sayfa içeriğinde kullandığınız ana anahtar kelimenizin sayfa adında da geçmesidir. anahtar kelimenize tezatlık oluşturan sayfa isimleri bir SEO hatasıdır.

Spam Backlink

Diğer sitelerden aldığınız backlinkler çok önemlidir, eğer link çiftlikleri, spam ve reklam amaçlı link veren yasaklı sitelerden backlinkPagerank Yükseltme. Devamını oku ... » alıyor iseniz yanılgıya düşüyorsunuz. Aslında önemli olan link alma değil, önemli olan kaliteli backlinkPagerank Yükseltme. Devamını oku ... » almaktır. Web sitenizin içeriğine uygun ve benzer sitelerden backlinkPagerank Yükseltme. Devamını oku ... » almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

İçerikteki Anahtar Kelime Eksikliği

Web sitenizde anahtar kelime odaklı içerik girmek ve anahtar kelimeleri uygun yerlerde kalın yazı şeklinde göstererek vurgu yapmak size SEO için +puan kazandıracaktır. Arama motoru botları kalın, italik ve alt çizgili kelimelere dikkat ederler ve önemserler ve bu sayede içeriğinizin indexlenmesi olasılığı daha yüksektir.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
SEO Hataları, 9.7 out of 10 based on 3 ratings


Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 75 Yorum Bulunmaktadır.