Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

Anchor Text

Oca - 2 - 2013
Yazar: Serkan OKTAY

Anchor TextAnchor Text Çeşitliliği. Devamını oku ... » Nedir?

Anchor Text NedirAnchor textAnchor Text Çeşitliliği. Devamını oku ... », link verilen metinlerdir. Bir siteye hangi kelime üzerinden link verilmişse, o kelime anchor textAnchor Text Çeşitliliği. Devamını oku ... » olarak ifade edilir. Aynı zamanda anchor textin kullanımı SEO açısından büyük önem ifade eder. Anahtar kelimelerden ve onların türevlerinden link almak önemlidir. Bu da anchor textAnchor Text Çeşitliliği. Devamını oku ... » çeşitliliği oluşturur. Dolayısıyla anchor text seçimlerinde dikkatli davranılmalıdır. Yanlış kelimeler üzerinden verilen linklerin siteye zararı olur.

Anchor Text Çeşitliliği

Link alımlarında, sürekli tek kelime üzerinden link almak sitenin Bomb filtresine girmesine yol açabilir. SeoSeo Başlangıç Rehberi. Devamını oku ... » kelimesinin yanı sıra Seo Nedir, SeoSeo Başlangıç Rehberi. Devamını oku ... » dersleri, SeoSeo Başlangıç Rehberi. Devamını oku ... » Danışmanlığı gibi anahtar kelime türevlerinden de link almak gerekir. Anahtar kelime türevleri için Google Adwords Tool veya Google İnsights kullanılmalıdır.

Backlinklerdeki anchor text oranı önemli kelimelere daha fazla olmak kaydıyla, kelimenin önemi azaldıkça daha az alınacak şekilde gerçekleşmelidir. Ancak bu çeşitliliği sağlamak adına çok farklı sayıda kelimeleri kullanmak gereklidir.

Anchor Text içinde site ismini de kullanmaya özen gösterin. Örneğin bir forumda yaptığınız paylaşımda anahtar  kelimenizle link vermek yerine site ismiyle link verin. Bu şekilde kullanılan anchor textler, Google tarafından SEOSeo Başlangıç Rehberi. Devamını oku ... » amacı güdülmeden sitenin referans gösterildiğini düşündürür. Bu sebeple bu sitenin faydalı bir paylaşım yapıldığı kanısına varılır. Çünkü site sahibi sitesini her fırsatta SEO yapacak şekilde anahtar kelimesine link vererek ekler, site ile ilişkisi olmayan ve site sahibinden bağımsız olarak siteye link veren kişiler de genellikle site urlsine link verdiği için sitenin yararlı ve topluma hizmet eden bir site olduğunu gösterir. Bu durum da Google’n gözüne girmek için oldukça etkilidir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Anchor Text, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Şu ana kadar 2 Yorum
 1. Burçların Uyumu diyor ki:

  iyi bir site başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • Serkan OKTAY diyor ki:

   Değerli Yorumlarınız için Teşekkür ederiz..

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)

Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 75 Yorum Bulunmaktadır.