Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

Anchor Text Çeşitliliği

Oca - 8 - 2013
Yazar: Serkan OKTAY

Link alımlarında, sürekli tek kelime üzerinden link almak sitenin Bomb filtresine girmesine yol açabilir. SeoGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » kelimesinin yanı sıra seoGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » nedir, seoGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » dersleri, seoGoogle dan Seo Rehberi. Devamını oku ... » uzmanı gibi anahtar kelime türevlerinden de link almak gerekir. Anahtar kelime türevleri için Google Adwords Tool veya Google İnsights araçlarından yararlanabilirsiz.

Backlinklerdeki anchor textAnchor Text. Devamını oku ... » oranı önemli kelimelere daha fazla olmak kaydıyla, kelimenin önemi azaldıkça daha az alınacak şekilde gerçekleşmelidir. Ancak bu çeşitliliği sağlamak adına çok farklı sayıda kelimeleri kullanmak gereklidir.

Anchor TextAnchor Text. Devamını oku ... » içinde site ismini de kullanmaya özen gösterin. Örneğin bir forumda yaptığınız paylaşımda anahtar  kelimenizle link vermek yerine site ismiyle link verin. Bu şekilde kullanılan anchor textler, Google tarafından SEO amacı güdülmeden sitenin referans gösterildiğini düşündürür. Bu sebeple bu sitenin faydalı bir paylaşım yapıldığı kanısına varılır. Çünkü site sahibi sitesini her fırsatta seo yapacak şekilde anahtar kelimesine link vererek ekler, site ile ilişkisi olmayan ve site sahibinden bağımsız olarak siteye link veren kişiler de genellikle site urlsine link verdiği için sitenin yararlı ve topluma hizmet eden bir site olduğunu gösterir. Bu durum da google amcanın gözüne girmek için oldukça etkili bir çalışmadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
Anchor TextAnchor Text. Devamını oku ... » Çeşitliliği, 8.0 out of 10 based on 2 ratings


Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 76 Yorum Bulunmaktadır.