Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

SEO Uzmanı Kimdir ? SEO Nedir ? SEO Danışmanlığı Nedir ?

SEO uzmani, Seo danışmanı

SEOWordPress Seo Eklentisi. Devamını oku ... » : Seach Engine Optimization ‘un kısaltılarak yazılmış halidir. Türkçe anlamı ise arama motoru optimizasyonu ‘dur.  Arama motoru optimizasyonu yani SEOWordPress Seo Eklentisi. Devamını oku ... » arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına (indexlenmesi)  olanak sağlayan teknik ve taktik birtakım düzenlemeler ve iyileştirme çalışmalarına denir. SEOWordPress Seo Eklentisi. Devamını oku ... » için geniş çaplı çalışmalar vardır. SeoWordPress Seo Eklentisi. Devamını oku ... » uzmanları bunları iç SEO ve dış SEO olarak iki kategoriye ayırırlar.

Site içi SEO : Bir web sitesini arama motorlarının sayfaları kolay indexlemesi için site içerisindeki teknik ve kod yapısındaki bazı iyileştirmeleri kapsar. Önemli aşamalardan biri ise arama motorlarına kayıt işidir.

Site Dışı SEO : Web sitelerinin aramalardaki görünürlüğünü ve saygınlığını artırmak amacıyla benzer konuları kapsayan sitelerden link alma, link değişimiSiteler Arası Link Alışverişi. Devamını oku ... », blog, forum, vb. sitelerde kısa içerikli makale yazma, Sosyal medyada yani Facebook, Twitter, Google+ gibi sayfalarda içerik ve linklerin yayınlanması gibi aşamaları kapsar.

Seo uzmanı : Bir web sitesinin özellikle google ve diğer arama motorlarına kayıt işini, aramalarda ise belli anahtar kelimelerde arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmesi için internet üzerinde geniş çaplı teknik çalışmalar yapan uzman kişidir. Seo uzmanı yaptığı teknik ve taktik çalışmalar ile bir web sitesini arama sonuçlarında daima üst sıralarda görünmesi için uğraş verir. İnternet üzerinde bu tür uzmanlık konuları fazla olmasına karşın hepsi birbiriyle sürekli bağlantılıdır. Örneğin bir SEO uzmanı, seo çalışma süresi içerisinde çalışmalarına yardımcı olması için haricen Sosyal Medya uzmanlarının yaptığı bir takım işleride yapar. Ülkemizde bu uzmanlık alanı konusunda belki internet kullanıcılarının çoğunun bilgisi olmayabilir, fakat ülkemizde internet kullanımı sürekli arttığı için bu özellikleri taşıyan uzmanlara ihtiyaç olmaya başlamıştır.

SEO uzmanı olamak için henüz bir okul ve özel kurslar yada bununla ilgili bir uzmanlık sertifkasyonu gibi eğitimler olmadığı için herkes seo uzmanı ‘yım diyebilir. Burada dikkat edilmesi gereken doğru işler yapan ve sağlam referansları olan uzman seçmenizdir. Bu niteliklerde olmayan uzmanlarla çalışıldığı takdirde, web sitenizin arama motorları tarafından yasaklanması (BAN) olasılığı fazla olmak ile birlikte arama sonuçlarında hiç görünememe gibi sıkıntınlar doğurabileceğini dikkate almalısınız. İşini doğru şekilde yapan uzmanları da sizi bu düştüğünüz yasaklı durumdan kurtarması için son çare olarak görmemenizdir. İş bu safhaya ulaşmadan daha en başında doğru uzman ile çalışmanız size zaman ve avantaj sağlayacaktır.

SEO Danışmanlığı: Terim olarak SEO uzmanı ile aynı anlamı taşımakla beraber, seo işlerini bir firma bünyesinde yapmak diye de adlandırılabilir. SEO konusunda hizmet veren firmalar ile yapacağınız iş anlaşması itibariyle size danışmanlık hizmeti vermiş olacaktır.

Seo konusunda kapsamlı açıklama olmamakla birlikte bu yazılanların dışında fazla teknik bilgi ve analiz gerektiren bir iştir ve seo işi için uzmanla çalışmak isterseniz mutlaka yüzyüze görüşmeli ve size sunacağı hizmetleri anlatmasını istemeniz daha doğru olacaktır.
Semrehberi, Site SEO konularında bir çok kişisel web site sahipleri  ve kurumsal firmalar için SEO danışmanlık hizmeti vermektedir. SEO danışmanlık konusunda Şahıs olarak ve Firma bünyesinde çözüm ortaklarımız bulunmaktadır.

Bu makale Semrehberi trafından yazılmış özgün makaledir, izinsiz kopyalanması yasaktır.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (29 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +25 (from 27 votes)
Seo Uzmanı, 8.8 out of 10 based on 29 ratings

» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 76 Yorum Bulunmaktadır.