Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

Twitter da Takip Edilmek

Oca - 16 - 2012
Yazar: Serkan OKTAY

Twitterda takip edilmek üzerine teknomodo.com sitesinden yararlı bir yazı. Çok hızlı bir şekilde ziyaretçi sayısı artan ve günümüzde politika dünyasından sanat dünyasına kadar bir çok kişinin anlık bloglarını yayınlamakta olduğu Twitter da takip edilmek için yararlı birkaç öneri:

Twitter Takipçi Sayısını Artırmak

Sosyal ağ ortamları son yıllarda büyük bir çıkış yapmış bulunuyor. Facebook’tan sonra en çok kullanılan Twitter dünyada özellikle Amerika üzerinde uzun zamandır kullanılmasına rağmen ülkemizde daha yeni yeni çıkış yapmaya başlamıştır. Son zamanlarda ise politika dünyasından sanat dünyasına kadar bir çok kişi burada anlık bloglarını yayınlamakta.

Twitter ‘da başarılmaya çalışılan genel şey, çok takip edilmek. Bunun bir hayli zor olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sadece kendi arkadaşlarınızla iletişime geçmek istiyorsanız sorun yok bunda herhangi bir zorluk yaşamayacağınız kesin. Ancak eğer daha profesyonel bir şekilde daha çok kişiye ulaşmak istiyorum diyorsanız, Twitter kullanıcılar tarafından yapılan birkaç öneriyi sizinle paylaşabiliriz.

-Orjinal olmaya çalışın. Ne yaptığınız ya da ne düşündüğünüz size özel olmalıdır, yani bunu yansıtma şeklinizin dikkat çekici olması gerekir. Twitter’ın bir mikro blog olduğunu düşünürseniz takip edilmenizi eğlenceli bir hale getirmeye çalışmalısınız. Sıradan olmayın.

-Bilgilendirici içerikler de girmelisiniz. Sadece o anda ne yaptığınızı yazmak sizi dikkat çekici ve dolayısıyla takip edilesi kılmaz. Aynı zamanda gün içinde gelişen olaylar yada teknolojik haberler ya da ilginç olduğunu düşündüğünüz bir bilgiyi de Twitter üzerinden paylaşmalısınız.

-Karşılıklı iletişimde olun. Sadece kendiniz güncellemeler yapmayın. İnteraktif olmaya çalışın ve size sorulan sorulara Tweet’lere cevap vermek için zaman ayırın.

-Özel mesajlarınızı Twitter ‘da sağ kısımda bulunan Direct Message üzerinden atmaya çalışın, çünkü sizi takip edenlerin özel konuşmalarınızı takip etmek zorunda olmadığını hatırlamanız gerekir. Bu bir süre sonra sıkıcı gelebilir.

-Herşeyden önemlisi aslında tüm bu verdiğimiz ayrıntılarda dengeli olmayı başarabilmenizdir. Bir anda takipçi sayınızın tavan yapmasını beklemeyin. Uzun sürede yavaş yavaş takipçi sayınızı arttırmanız daha kalıcı arkadaşlıklar edinmenizde büyük önem taşır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Twitter da Takip Edilmek, 8.0 out of 10 based on 1 rating


Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 44 Makale ve 52 Yorum Bulunmaktadır.
kalp