Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı
Semrehberi İnternet Reklam Danışmanlığı Reklam Alanı
ADWORDS UZMANI,SEO UZMANI, SOSYAL MEDYA UZMANI, ADWORDS REKLAM

Pagerank Yükseltme

Eki - 7 - 2012
Yazar: Serkan OKTAY

Pagerank bildiğiniz üzere, Google aramaGoogle Arama Terimleri ve Detaylı Arama. Devamını oku ... » motorunun sitenize biçtiği sayısal değerdir. Bu değerler 10 puan üzerinden verilmektedir. Bundan dolayı pagerank’ı yüksek siteler kaliteli ve popüler siteler olarak gösterilmektedir. Bir çok webmaster web sitesinin pagerank değerini yükseltmek için sürekli çalışmaktadır. Pagerank değer yükseltmenin yolu tabiki backlink almakta yatıyor. Backlink alımları sayesinde sitenizin pagerank değerini yükseltebiliyorsunuz. Seo‘da oldukça etkili yöntemdir.

Backlink alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında gelense, backlink alacağınız sitenin Pagerank değerinin yüksek olması önemlidir. Yani “pr0″  10 siteden link alacağınıza. 1 adet “pr4″ siteden link almanız daha mantıklıdır. Backlink alırken her zaman pr’si yüksek sitelerden link almanız gerekiyor.

Backlink alımında yanlış yapılan en büyük şeylerden birisiyse, link alacağınız sitenin içeriği. Backlink alımında link alacağınız sitenin içeriği, sizin sitenizle aynı olması çok önem taşır. Yani bir mp3 siteniz mevcut ise. Siz 5 tane pr5 makale sitesinden link alacağınıza. 1 adet mp3 sitesinden veya klip izleme sitesinden pr5 link almanız daha yararlı olacaktır. Yani link alacağınız sitenin içeriği sizinki ile uyuşmalıdır.

Yeni açılan sitelere backlink alımları zarar vermektedir. Siteniz açıldıktan en erken 3-4 ay sonra link alımı yapınız. Daha erken yapılan sitelerin Google sıralamasında ters teperek gerilere düştüğü tastiklenmiştir.

Son olarak ise ip konusuna değineceğim. Aynı ip üzerinden 10 link almanız çok yararlı olmayacaktır. Ondan dolayı farklı ip’ler üzerinde barınan sitelerden link almaya dikkat ediniz.

Pagerank’ı etkileyen diğer bir hususta ziyaretçi trafiğidir, web site ziyaretçiniz ne kadar fazla olursa bu Pagerank ‘e olumlu etki yapar.

Ziyaretçi Sayısı Arttırma konulu blog yazımıza gözatmanızı öneririm..

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
Pagerank Yükseltme, 8.4 out of 10 based on 7 ratings


Güvenlik Kodu
» Web Sitemizde Toplam 7 Kategoride
» 46 Makale ve 75 Yorum Bulunmaktadır.